Apple hlásí další rekordní kvartál, který mohl být ještě lepší

Ve třetím kalendářním čtvrtletí Apple utržil 83,4 miliardy dolarů, bezmála o 30 % více než o rok dříve. Tim Cook se nechal slyšet, že nebýt nedostatku komponentů, tržby by byly ještě o několik miliard vyšší.

Apple hlásí další rekordní kvartál, který mohl být ještě lepšíSpolečnost Apple ve svém posledním fiskálním kvartálu, který skončil ke 25. 9. 2021 utržila rekordních 83,4 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 29,1 %. Čistý zisk za stejné období vyrostl o 62,6 % na 20,5 miliardy dolarů.

CEO společnosti Tim Cook k výsledkům uvedl, že nebýt přetrvávajícího nedostatku komponentů, podařilo by se Applu utržit až o šest miliard dolarů více. Zároveň se nechal slyšet, že ze stejného důvodu očekává slabší vánoční kvartál.

Apple ve sledovaném odvětví rostl napříč segmenty. Nejúspěšnější byla řada iPhone, která se postarala o příjmy ve výši 38,9 miliardy dolarů, o 47 % více než o rok dříve. Druhou největší kategorií byly služby s tržbami 18,3 miliardy dolarů a 26% růstem.

Počítače Mac, nositelná zařízení a iPady pak během třetího kvartálu vykázaly tržby ve výši 9,2, 8,8, resp. 8,3 miliardy dolarů a meziroční růst o 2 %, 12 %, resp. 21 %. Geograficky se Applu dařilo ve všech regionech v čele s Čínou, kde vyrostl bezmála na dvojnásobek.

Za celý rok (neboť toto byl čtvrtý kvartál fiskálního roku) pak Apple utržil 365,8 miliardy dolarů, o 33,2 % více než ve fiskálním roce 2020. Čistý zisk za celé období činil závratných 94,6 miliardy dolarů.

Zdroj: Apple, IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře