Apple chce dostat iPady do škol, zlevnit se však nechystá

Uvedení nového iPadu a sady bezplatného softwaru pro studenty a vyučující ukazuje, že také Apple vidí potenciál v expanzi do oblasti vzdělávání. Jenže Google a Microsoft už tam jsou a jejich řešení jsou výrazně levnější.

Apple chce dostat iPady do škol, zlevnit se však nechystáSpolečnost Apple představila nový iPad vybavený bezplatnou sadu softwaru pro studenty a učitele ve snaze získat silnější pozici v segmentu vzdělávání. Ten se v poslední době těší velkému zájmu výrobců díky úspěchu konceptu chromebooků.

Nový iPad pohání procesor A10, který Apple poprvé nasadil do modelu iPhone 7, nabízí vylepšenou sadu iWork a zcela novou aplikaci Schoolwork, jež má pomoci učitelům zadávat úkoly a sledovat práci svých žáků.

Apple to však nebude mít lehké, mimo jiné proto, že jeho nový iPad v základní konfiguraci bez pouzdra a klávesnice stojí 329 dolarů, resp. 299 dolarů se studentskou slevou. A pokud by chtěl uživatel napřílkad stylus, bude muset zaplatit dalších 99 dolarů.

Potíž je v tom, že Google v současnosti nabízí chromebooky pod 200 dolarů a na segment vzdělávání si brousí zuby také Microsoft se svým novým systémem Windows 10 S a zařízeními ve velmi podobné cenové hladině.

Apple se drží své strategie nekonkurovat cenou nýbrž výbavou a silou značky, což se mu možná vyplácí ve spotřebitelském segmentu. Oblast vzdělávání však má svá specifika a Apple bude mít co dělat, aby přesvědčil uživatele, že má cenu si připlatit.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře