Apple během pandemie vydělává, v posledním čtvrtletí 2020 utržil 111 miliard dolarů

Tržby Applu na sklonku roku vyrostly o více než pětinu. Dvouciferný růst hlásí všechny produktové kategorie v čele s iPady – jejich prodeje meziročně stouply o 41 %.

Apple během pandemie vydělává, v posledním čtvrtletí 2020 utržil 111 miliard dolarůSpolečnost Apple publikovala své finanční výsledky za čtvrtý kvartál loňského roku, z nichž vyplývá, že výrobce ve sledovaném období zvýšil své tržby o impozantních 21 % na 111,4 miliardy dolarů. Zároveň poprvé překonal stomiliardovou hranici tržeb.

Meziroční růst hlásí všechny produktové kategorie – prodeje iPhonů stouply o 17 % na 66 miliard dolarů, Maců o 21 % na 8,7 miliardy a poptávka po iPadech v meziročním srovnání vystřelila dokonce o 41 % na 8,4 miliardy.

Divize nositelné elektroniky si na konci roku 2020 polepšila o 29 % na 13 miliard dolarů a divize služeb vykázala meziroční růst o 17 % na 15,8 miliardy dolarů.

Apple rovněž poznamenal, že mezinárodní tržby představovaly 64 % procent všech tržeb; například v Číně prodeje Applu stouply o téměř 60 % na 21,3 miliardy dolarů.

Analytici poukazují na to, že tržby výrobce dosahují takových maxim, že už prakticky nemají kam růst. Jedním dechem ale dodávají, že prodeje MacBooků mírně zaostaly za očekáváními, což může naznačovat, že spotřebitelé vyčkávají na uvedení MacBooků a iMaců s čipy M1.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře