AOC představilo novou rodinu herních monitorů Agon

Význam herního trhu roste a přináší s sebou nárůst počtu dedikovaných značek. Řady výrobců se speciálními sériemi herních produktů rozšiřuje i AOC se značkou Agon, která bude zahrnovat herní monitory a další aktivity společnosti v oblasti gamingu.

AOC představilo novou rodinu herních monitorů AgonVýrobce monitorů AOC oficiálně představil novou řadu herních modelů Agon. Všechny herní monitory od AOC od nynějška ponesou tuto značku, stejně jako veškeré budoucí aktivity AOC v oblasti gamingu. Pod Agon přejdou i některé současné modely.

AOC tímto krokem reaguje na rostoucí význam herního trhu a jeho posun od okraje zájmu směrem k mainstreamu. Značka Agon má ambici spojovat design a vysoký výkon a chce amatérských i profesionálním hráčům pomoci dosahovat jejich cílů.

Značka Agon bude mít své vlastní kanály na sociálních sítích a nabídne hráčům platformu, na které mohou komunikovat a sdílet herní obsah. AOC se jejím prostřednictvím bude chtít zviditelnit ve světě elektronického sportu skrze strategická partnerství s týmy a organizátory akcí.

Samotné displeje řady Agon nabídnou rozlišení QHD nebo UHD, budou vybaveny nejnovějšími herními technologiemi jako jsou Adaptive-Sync nebo G-Sync, stejně jako ochrannými technologiemi typu Flicker-free nebo Low Blue Light.

Dalším společným znakem nové řady budou ergonomické funkce stojanu, který umožní nastavit výšku a náklon podle uživatelových potřeb, ale nabídne i další příjemné detaily, například zabudovaný věšáček na headset nebo měřítko náklonu.

AOC již představilo první vlaštovku v podobě 27palcového modelu Agon AG271QX. Ten nabízí rozlišení QHD, 144Hz obnovovací frekvenci 1ms odezvu a výše uvedené technologie a vlastností. Na trhu se má objevit v červnu a další modely budou jistě následovat.

Zdroj: ChannelEMEA, ChannelWorld
Úvodní foto: Intel

Komentáře