AOC Agon PD27 aneb Porsche pro pařany

Společnost AOC a studio Porsche Design po uzavření nového partnerství uvedly na trh první společnou novinku, exkluzivní herní monitor Porsche Design AOC AGON PD27.

AOC Agon PD27 aneb Porsche pro pařanyExkluzivní značka životního stylu Porsche Design a přední výrobce herních monitorů AOC představují první výsledek svého nového partnerství. Je jím zakřivený herní monitor Porsche Design AOC AGON PD27. Tato novinka s 27" úhlopříčkou poskytuje zážitek podobný řízení závodního automobilu: vysokooktanové specifikace (QHD, obnovovací frekvence 240 Hz a 0,5 ms MPRT), eleganci, poutavý design ovlivněný závody a širokou škálu funkcí, které lze využít jak na denní bázi, tak i během dlouhých her. Ještě před oficiálním uvedením na trh získal design monitoru ocenění Red Dot Award 2020.

Výkon bez kompromisů

Soutěžní hry jsou dostupné a lákavé, ale samotná konkurence je tvrdá. Začátečníci i profesionálové se mohou shodnout na jednom klíčovém faktoru, a to že vysoce výkonné počítačové vybavení je klíčem k úspěchu. Stejně jako řidič závodního automobilu, který předvídá a vypočítává, jak nejlépe projet zatáčku, musejí hráči elektronických sportů rychle reagovat a rozhodovat se v milisekundách. Výkon každého zařízení je nesmírně důležitý a může snadno určovat výsledek soutěže.

Proto společnost Porsche Design pronikla do DNA motoristického sportu a spojila se s AOC, aby vytvořila vysoce výkonný monitor – speciálně pro ty hráče, kterým záleží na vítězství. Design monitoru je zvýrazněn stojánkem stříbrné barvy ve tvaru klece závodního vozu. Stejně jako ve skutečném sportovním vozidle poskytuje uživateli stabilitu, odolnost a vytrvalost, když naběhne adrenalin. PD27, který zůstává věrný filozofii designu Porsche Design a elegantně kombinuje styl a výkon, může promítat svá loga na stůl v různých barvách a rozsvítí zadní část displeje, čímž se rozšíří herní prostředí.

Přeřazení na vyšší stupeň

PD27 je vyvinutý pro nejambicióznější hráče a profesionální nadšence e-sportů z celého světa. Zobrazuje v rozlišení QHD (2 560 × 1 440) a nabízí extrémní obnovovací frekvenci 240 Hz, což je perfektní kombinace pro náročné hráče. PD27 má certifikaci VESA DisplayHDR 400, která garantuje živé, realistické barvy a široký dynamický rozsah, jenž umožňuje uživatelům ponořit se do simulovaného světa.

Těsné zakřivení 1 000 R (poloměr 1 m) obklopuje a zapouzdřuje uživatele, což je obzvláště skvělá vlastnost pro komunitu sim-závodů. Obnovovací frekvence 240 Hz snižuje vnímatelné rozmazání pohybu, zatímco doby odezvy 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT zaručují jasný herní zážitek bez duchů. S AMD FreeSync Premium Pro uživatelé zažijí plynulé hraní bez trhání. Vysoký jas VA panelu 550 nitů zajišťuje nerušenou hru za jakýchkoli světelných podmínek.

Zvýšení úspěšnosti

PD27 je dodáván s bezdrátovou klávesnicí ve tvaru středové konzole, jež umožňuje rychlý přístup k nastavení monitoru nebo herním předvolbám. Uživatelé, kteří touží po řevu výkonných motorů v závodních hrách, ocení 5W stereofonní reproduktory se zvukem DTS. Pro každodenní fungování je monitor vybavený také čtyřportovým rozbočovačem USB 3.2 a nabízí rovněž po dvou portech HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4.

Doporučená koncová cena monitoru Porsche Design AOC AGON PD27 je 21 639 Kč (799 €).

Zdroj: MMD
Úvodní foto: AOC

Komentáře