Antimonopolní úřad odsouhlasil fúzi společností SWAN a Benestra

Po rozhodnutí antimonopolního úřadu už nic nebrání významné fúzi na slovenském telekomunikačním trhu - spojení společností Benestra a SWAN.

Antimonopolní úřad odsouhlasil fúzi společností SWAN a BenestraAntimonopolní úřad rozhodl o povolení fúze společností Benestra a SWAN po více než sedmiměsíčním prozkoumávání transakce a námitkách konkurence. Spojení provideři chtějí konkurovat nadnárodním koncernům, které dominují mezi poskytovateli telekomunikačních služeb na Slovensku.

Spojenie spoločností SWAN a BENESTRA je dôležitým míľnikom v procese konsolidácie slovenského telekomunikačného trhu a zásadným spôsobom prispieva k našej snahe vytvoriť konvergentného slovenského operátora schopného rozsahom služieb plnohodnotne konkurovať zahraničnej trojke,“ uvedl v oznámení předseda představenstva a spolumajitel SWAN Juraj Ondriš.

SWAN do nové společností přináší desítky tisíc rezidenčních zákazníků a optickou infrastrukturu pro domácnosti ve více městech na Slovensku.

Po schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěžě oba investoři, společnosti DanubiaTel a Sandberg Capital, očekávají uzavření transakce do jednoho měsíce.

Následne začneme pracovať na zjednotení ponuky pre zákazníkov, infraštruktúry a zdrojov. Našou ambíciou je, aby sme už na konci roka 2018 pôsobili ako jeden subjekt, najväčší a najsilnejší alternatívny poskytovateľ telekomunikačných služieb v pevnej sieti na Slovensku,“ dodal Michal Rybovič, partner Sandberg Capital a generální ředitel Benestry.

Oba investoři už avizovali investice do infrastruktury, zejména do rozšiřování LTE sítí.

Transakce se netýká společnosti SWAN Mobile, která provozuje mobilního operátora známého jako 4ka. Dotkne se však několika dceřiných společností SWAN, které poskytují jeho služby v různých městech Slovenska.

Zdroj: SWAN, DanubiaTel
Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře