Ani WD, ani Foxconn – paměťová divize Toshiby má nečekané majitele

Navzdory spekulacím a výrazné snaze Western Digitalu celou transakci překazit přechází paměťová divize Toshiby, druhý největší světový výrobce flashových čipů, do rukou konsorcia vedeného společností Bain Capital.

Ani WD, ani Foxconn – paměťová divize Toshiby má nečekané majiteleByl to dlouhý a složitý příběh plný zvratů a létajících žalob, ale rozuzlení je na světě a paměťová divize společnosti Toshiba konečně mění majitele. Za částku 18 miliard dolarů ji koupila skupina vedená společností Bain Capital.

Konsorcium, které divizi kupuje, má kromě Bainu sedm dalších členů včetně známých jmen, jako jsou Apple, Dell, Seagate, Kingston nebo korejský výrobce čipů SK Hynix. Dvě jména naopak nápadně chybí.

Tím prvním je čínský Foxconn, který měl podle dřívějších spekulací velký zájem a nabízel částku 27 miliard dolarů, druhým pak Western Digital, který měl napřed také velký zájem a nakonec se snažil obchod zarazit prostřednictvím žalob.

První spor a zrušená tiskovka

Aby se předešlo dalším konfliktům s Western Digital, prodej nebude zahrnovat společné podniky Toshiby a SanDisku, které byly hlavním jablkem sváru. Pokud však jde o spory, příběh zřejmě nekončí.

Vlivem vysokého počtu členů konsorcia hrozí vznik mnoha třecích ploch. Určitou předzvěstí se stala už tisková konference ku příležitosti podepsání dohody, která musel být zrušena. Partneři se údajně nedokázali dohodnout na znění prohlášení.

Na druhou stanu se však definitivně uzavírá příběh, který vzbuzoval obavy mimo jiné kvůli kritickému významu flashových čipů, to vše v kontextu vysokých cen nedostatkových komponentů. Trh si nyní pravděpodobně bude moci vydechnout.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře