Anect v pandemickém roce 2020 obstál, zaznamenal mimořádné výsledky

Silný dvouciferný růst společnost zaznamenala v klíčových oborech – ICT Security i Moderní datová centra. Solidní finanční výsledek podle Anectu posílil jeho finanční stabilitu.

Anect v pandemickém roce 2020 obstál, zaznamenal mimořádné výsledkySpolečnost Anect oznámila, že její loňský hospodářský výsledek před zdaněním vzrostl o 43 %, ze 41 milionů korun v roce 2019 na 73 milionů ve 2020. Tržby Anectu ve sledovaném období meziročně stouply o 19 %.

Největší růst přitom společnost zaznamenala ve svých hlavních kompetencích, jimiž jsou ICT Security (nárůst o 55 %) a Moderní datová centra (zvýšení o 60 %). Ty dohromady tvoří necelých 70 % tržeb.

Navzdory pandemické krizi se tak Anectu vloni podařilo odbavit celkem 165 zákazníků, dokončit přes 200 projektů, podpořit na dvě desítky CSR aktivit a v rámci interního inovačního programu vygenerovat 18 zlepšení.

Pro Anect byl minulý rok velmi úspěšný. Nejen, že jsme pokračovali v trendu ziskovosti, ale podařilo se nám překročit plán tržeb. Zároveň myslíme na budoucnost, a proto jsme zahájili investice, které ještě zlepší a posunou kvalitu poskytovaných služeb, “ uvádí CFO společnosti Petr Zika.

Přestože je společné inovativní tvoření zásadně negativně ovlivněno prací z domova, našli jsme si způsoby, jak i tady uspět a povedlo se,“ doplňuje CTO Anectu Petr Srnka s odkazem na to, že firma v roce 2020 uvedla na trhu vzdělávací hru Clashing.

Zdroj: Anect

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře