AMD zaútočí na Intel novými procesory Kaveri

Výkon 818 gigaflopů má překonat konkurenční procesory Haswell od Intelu.

AMD zaútočí na Intel novými procesory KaveriSpolečnost AMD chce změnit současnou situaci, kdy se uživatel u tenkého notebooku musí rozhodnout mezi grafickým výkonem a výdrží baterie. Firma to chce vyřešit novými procesory Kaveri, se kterými chce vytáhnout do boje s konkurenčními procesory Haswell od Intelu.

Kaveri se objeví v noteboocích s cenami začínajícími na 400 dolarech. Jejich výkon 818 gigaflopů má podle AMD překonat právě konkurenční Haswelly.

Procesory budou mít až čtyři CPU a až osm GPU jader a příkon od 17 do 35 wattů. Notebookům by podle vyjádření Kevina Lensinga z AMD poskytnout až devítihodinovou výdrž baterie.

Nejrychlejším modelem bude čtyřjádrový FX-7600P s osmi GPU Radeon R7, taktovaný na 2,7 GHz až 3,6 GHz. Energeticky nejúspornější má naopak být dvoujádrový A6 Pro-7050B se třemi GPU Radeon R4 a taktem v rozmezí 2,2 GHz a 3 GHz.

První zařízení s novými procesory představí společnost Lenovo. V příštích měsících jím vybaví notebooky Flex 2, G50 nebo modely ze série při cenách od 399 do 799 dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Adam Shah, IDGNS New York

Komentáře