AMD výrazně zlevnilo desktopové procesory Ryzen

Ceny klesaly napříč modelovými řadami Ryzen Threadripper, Ryzen 7 a Ryzen 5, přičemž v některých případech dosahovaly až 150 dolarů.

AMD výrazně zlevnilo desktopové procesory RyzenSpolečnost AMD oznámila trvalé zlevnění některých modelů z desktopových procesorových řad Ryzen Threadripper, Ryzen 7 a Ryzen 5. Ceny se v některých případech snížily až o 150 dolarů.

Špičkový model Ryzen Threadripper 1900X například zlevnil z 549 na 449 dolarů, cena modelu Ryzen 7 1800X spadla ze 499 na 349 dolarů a Ryzen 5 1600X bude nově stát 219 namísto 249 dolarů.

Důvod? Může jich být několik. Jako první přijde na mysl prostý konkurenční boj a snaha sebrat Intelu část tržního podílu, nebo ho přimět zlevnit. Nelze však vyloučit, že jde o reakci na uvedení nových procesorů Intel Core s GPU právě od AMD.

Může se to zdát jako paradox, ale AMD si v tomto případě možná prokázalo medvědí službu. Nové procesory totiž nabízejí poměrně úctyhodný výkon, který převyšuje samotné Ryzeny. Zatím však neznáme jejich ceny, takže možná střílíme zcela vedle.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře