AMD se chce vrátit do hry zjednodušením portfolia a expanzí do nových oblastí

Společnost se pod Lisou Su snaží vylepšít svou pozici. Některé oblasti (tablety, telefony, servery) pomíjí, naopak se chce zaměřit na internet věcí a nevzdává se ani v tradiční oblasti PC.

AMD se chce vrátit do hry zjednodušením portfolia a expanzí do nových oblastíSpolečnosti AMD se v posledních letech nedaří a z posledních výsledků se nezdá, že by se blýskalo na lepší časy. CEO společnosti Lisa Suová nyní představila konkrétní plány, jak chce AMD pod jejím vedením tuto situaci zvrátit.

Výrobce se v reakci na slabý trh PC rozhodl zrychlit svůj posun k jiným produktům. Zatím se mu to podařilo v oblasti herních konzolí, kde je dodavatelem čipů jak do zařízení PlayStation, tak Xbox.

Nedařilo se mu naopak v segmentu tabletů, ztratil podíl v oblasti serverů, odkud se navíc stáhnul coby výrobce samotných systémů, a zcela jej minul segment chytrých telefonů.

Kam se tedy chystá expandovat? Do internetu věcí. AMD je podle Lisy Suové ideální dodavatelem technologií zejména do těch oblastí internetu věcí, které budou stát na grafice a vizualizaci dat. Trh internetu věcí má do roku 2020 zahrnovat 50 miliard jednotek, prostor by tu tedy určitě byl.

V oblasti PC se AMD mezitím vydalo cestou zjednodušení portfolia a nabízí jen několik modelů procesorů pro desktopy a notebooky. K získání lepší pozice mu mají pomoci nové procesory Carrizo a budoucí modely poháněné jádrem s názvem Zen, které má oproti předchozí řadě nabídnout 40% zvýšení výkonu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: AMD

Komentáře