AMD půjčí uživatelům starší čipy, aby mohli spojit procesory Ryzen se staršími deskami

Výrobce se rozhodl vyvést uživatele ze začarovaného kruhu, kdy si procesor Ryzen nerozumí se základní deskou, což dokáže vyřešit aktualizace BIOSu, jež však není možné, pokud si procesor nebude rozumět se základní deskou...

AMD půjčí uživatelům starší čipy, aby mohli spojit procesory Ryzen se staršími deskamiSpolečnost AMD představila neotřelé řešení problému nekompatibility nových procesorů Ryzen se staršími základními deskami. Takto zasaženým uživatelům výrobce pošle procesor předchozí generace Bristol Ridge, aby mohli situaci vyřešit.

Starší základní desky totiž potřebují k rozpoznání procesorů Ryzen aktualizaci BIOSu, jenže levnější modely tuto aktualizaci mnohdy neumožňují bez přítomnosti procesoru. To by nebyl problém, pokud by k rozpoznání procesoru nebyla potřeba aktualizace BIOSu...

Dodání staršího procesoru má uživatele vyvést z tohoto začarovaného kruhu: vyndají Ryzen, připojí Bristol Ridge, spustí systém, aktualizují BIOS, vyndají Bristol Ridge, připojí Ryzen a vše bude (snad) v pořádku.

Na situaci je zajímavé to, že AMD zřejmě bude svým uživatelům posílat procesor A6-9500, který se běžně prodává za nikterak nízkých 72 dolarů, a nebude od nich požadovat zálohu ani číslo platební karty. Důvěra v poctivost zřejmě ještě nevymřela.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře