AMD představilo svůj zatím nejrychlejší procesor s integrovanou grafikou

Novinka s označením A10-7890K má umožnit postavit herní PC a vejít se do 500 dolarů. Součástí balení je nový větrák Wraith Cooler.

AMD představilo svůj zatím nejrychlejší procesor s integrovanou grafikouSpolečnost AMD představila čip A10-7890K, novou vlajkovou loď své série A a svůj vůbec nejrychlejší procesor s integrovanou grafikou. Novinka se dostává na trh s cenovkou 165 dolarů a podle výrobce má umožnit postavit herní desktop s náklady nepřesahujícími 500 dolarů (přibližně 12 500 Kč).

A10-7890K je postaven na architektuře Godavari a nabídne výkon 1,02 teraFLOPS. Čip obsahuje čtyři CPU a osm GPU Radeon R7. Uživatelé budou mít možnost CPU přetaktovat a díky integrovaným grafickým jádrům nebudou potřebovat samostatnou grafickou kartu.

Další snížení nákladů na herní sestavu má přinést větrák Wraith Cooler, který je součástí balení nového čipu. Uživatelé, kteří si staví vlastní PC, si jinak musejí tuto komponentu kupovat zvlášť. Wraith Cooler navíc svítí, což mohou ocenit hráči, kteří u své sestavy preferují průhledné skříně.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: AMD

Komentáře