AMD potvrdilo, že jeho procesory obsahují bezpečnostní slabiny

Výrobce uznal existenci nedávno objevené čtveřice chyb v architekturách Ryzen a Epyc a chystá záplaty. Situace se velmi podobá událostem na počátku roku, kdy se poprvé objevily informace o chybách Spectre a Meltdown.

AMD potvrdilo, že jeho procesory obsahují bezpečnostní slabinySpolečnost AMD zareagovala na nedávno zveřejněnou studii izraelské bezpečnostní firmy CTS Labs. Procesory s architekturou Ryzen a Epyc podle výrobce skutečně obsahují chyby a AMD pracuje na jejich nápravě.

CTS Labs uvedlo, že v procesorech objevilo čtyři různé chyby, které obratem dostaly jména Masterkey, Ryzenfall, Fallout a Chimera. Podle všeho umožňují proniknout do zabezpečené části procesoru vyhrazené pro práci s citlivými údaji.

Nutno dodat, že pro jejich zneužití je zapotřebí mít spuštěný program s lokálním přístupem a disponovat aministrátorskými právy. CTS Labs zároveň tvrdí, že si není vědomo žádného reálného zneužití těchto chyb.

To však neznamená, že se jedná o dobrou zprávu, zejména ne pro AMD. Zatímco široce probírané chyby Spectre a Meltdown – u kterých také není evidováno žádné reálné zneužití – odskákal především Intel, Ryzenfall a ostatní se zřejmě týkají pouze AMD.

Dodejme, že zatímco chyby Spectre a Intel už jsou důkladně zmapované, o chybách Masterkey, Ryzenfall, Fallout a Chimera v tuto chvíli nevíme téměř nic konkrétního. Téměř určitě o nich však neslyšíme naposled.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře