AMD oznámilo nové APU pro stavitele systémů

Společnost AMD vydala novou zrychlenou výpočetní jednotku (APU), kterou cílí na kanál stavějící vlastní PC systémy.

AMD oznámilo nové APU pro stavitele systémůČtvrtá generace AMD A-10 7800 APU přichází s 12 výpočetními jádry (čtyři centrální výpočetní jednotky a 8 grafických), které umožňují stavění architektury heterogenních výpočetních systémů (HSA).

HSA systém používají různé typy procesorů na stejném křemíku s cílem získat vyšší výkon. V tomto případě se GPU používají pro matematicky náročné výpočty a renderování 3D grafiky, zatímco CPU používá operační systém pro běžné úkoly.

Řada grafik AMD Radeon R7 s API Mantle poskytuje A-10 7800 zrychlený výkon, který mohou využít partneři AMD Gaming Evolved ve svých sestavách, uvedl Bernd Lienhard, corporate vice president a general manager, client business unit, AMD.

Kromě významného výkonu, který ocení především hráčská komunita, umožňuje architektura tohoto APU také UltraHD rozlišení a další post-processing videa v 1080p rozlišení.

Pro vylepšení audia a videa APU disponuje technologiemi AMD Quick Stream, AMD Steady Video a AMD TrueAudio.

AMD oznámilo také uvedení APU AMD A8-7600 a A6-7400K, které jsou vhodné pro „udělej si sám“ nadšence zaměřené na upgrady svých aplikací a počítačů. Díky architektuře FM2+ lze stavět menší form factory pro gaming i domácí kino.

Zdroj: AMD

Úvodní foto: AMD

Komentáře