AMD oznámilo 26% propad obratu a stažení z trhu serverů

Tři roky po vstupu na trh serverů se s ním AMD loučí, zatímco hospodářské výsledky dále klesají.

AMD oznámilo 26% propad obratu a stažení z trhu serverůSpolečnost AMD oznámila své hospodářské výsledky za první kvartál roku 2015, které jsou cokoliv, jen ne pozitivní. Obrat během tohoto období dosáhl částky 1,03 miliardy dolarů, což ve srovnání s prvním kvartálem roku 2014 představuje 26% propad. Čistá ztráta v prvním čtvrtletí vzrostla na 180 milionů dolarů.

AMD zároveň s touto zprávou učinila ještě jedno oznámení, a sice že opouští trh serverů. Na ten, konkrétně do segmentu serverů s vysokou hustotou, vstoupila v březnu 2012 akvizicí společnosti SeaMicro, tehdejšího partnera konkurenčního Intelu.

SeaMicro tehdy vyvinulo nový typ serveru, se kterým AMD v rámci své strategie chtělo cílit na velké poskytovatele cloudových služeb. K akvizici došlo za předchozího vedení pod Rorym Readem. Ten však byl na podzim 2014 nahrazen Lisou Suovou, která nyní učinila rozhodnutí o celkovém stažení ze segmentu. 

Důvodem celého kroku, který AMD vyjde na 75 milionů dolarů, má být „zjednodušení a zostření“ investičního zaměření společnosti. AMD v nedávné době z podobných důvodů upustilo od uvádění nových čipů pro tablety.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © borzaya - Fotolia.com

Komentáře