AMD opět vystrkuje růžky, představilo serverové procesory Epyc

Výrobce přichází na trh s devíti procesory řady Epyc 7000 a širokou paletou partnerů v zádech. Řada výrobců již chystá nová řešení postavená na nových čipech, podporu slibují také Microsoft, Red Hat a VMware. AMD navíc tvrdí, že řada Epyc překonává výkon rodiny Intel Xeon.

AMD opět vystrkuje růžky, představilo serverové procesory EpycSpolečnost AMD o sobě opět dává vědět. Po uvedení procesorů Ryzen pro výkonná PC se výrobce po čtyřech letech vrací také do oblasti procesorů pro datacentra a představuje novou rodinu čipů s názvem Epyc. Rýsuje se tak další souboj s Intelem, hegemonem tohoto trhu.

V řadě AMD Epyc 7000 se objeví celkem devět modelů, které nabídnou až 32 jader postavených na architektuře Zen. Podle výrobce tyto čipy nabídnou „nejvyšší výkon pro kritické podnikové úlohy, cloud a strojovou inteligenci“.

Série Epyc je podle AMD postavena na třech hlavních pilířích – síle, optimalizaci a bezpečnosti. Výkonem mají nové čipy překonávat konkurenční řadu Intel Xeon a AMD spolupracuje s řadou výrobců kvůli zajištění podpory a kompatibility.

Nová řešení postavená na procesorech Epyc podle AMD chystají společnosti HPE, Dell, Asus, Gigabyte, Inventec, Lenovo, Sugon, Supermicro, Tyan a Wistron. S novými čipy počítají také výrobci hypervizorů a operačních systémů Microsoft, Red Hat a VMware.

Pokud jde o bezpečnost, série Epyc 7000 nabídne dedikovaný šifrovací engine, který má zajistit plné zabezpečení paměti i jednotlivých virtuálních strojů. První řešení se na trhu objeví v již průběhu druhého pololetí letošního roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře