AMD odklání svou pozornost od tabletů

Společnost se nachází uprostřed restrukturalizace operací a zdá se, že pro tablety se v novém pořádku nenajde příliš místa.

AMD odklání svou pozornost od tabletůSpolečnost AMD nemá na rok 2015 naplánované uvedení nových čipů pro tablety. Zájem společnosti o tento segment upadá a podle vyjádření jejích představitelů nejsou tablety „prioritou“.

Kevin Lensing, ředitel AMD pro mobilní řešení, se nechal slyšet, že na trhu tabletů probíhá cenová válka a marže výrobců čipů jsou minimální.

Místo tabletů chce společnost zaměřit své zdroje na oblasti, kde existuje vyšší šance růstu, a to včetně segmentu PC. Nedávno například uvedla nové PC čipy s označením Carizzo, které potřebují příkon pouhých 10 W.

V AMD v současnosti probíhají změny spojené s nedávným jmenováním Lisy Suové do čela společnosti. Navzdory novým PC čipům vidí AMD největší příležitosti v oblastech grafiky, serverů a zakázkových čipů. Ty se nacházejí například v herních konzolích Xbox a PlayStation, odkud společnosti putují nemalé příjmy.

Firmě se přesto v posledních letech nedaří dosáhnout stabilní ziskovosti, jakkoliv její obrat poslední dobou roste.

Do segmentu tabletů AMD vstoupilo v roce 2011, ale žádnému z čipů se nepodařilo významně proniknout na trh. Poslední model tabletového čipu s označením Mullins se objevil v několika tabletech a hybridních zařízeních, ale propadl.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře