AMD kupuje Nitero, chce bezdrátovou virtuální realitu

Touto akvizicí AMD získává technologii pro bezdrátovou komunikaci mezi počítačem a headsetem pro virtuální realitu. Osvobození od drátů poskytne uživatelům svobodný pohyb a lepší zážitek ze hry, AMD zase umožní nabízet výrobcům kompletní balíček technologií pro výrobu nových souprav.

AMD kupuje Nitero, chce bezdrátovou virtuální realituSpolečnost AMD o sobě nedávno dala vědět úctyhodnými benchmarky nových procesorů Ryzen a nyní se ozvala znovu. Akvizice společnosti Nitero má AMD umožnit proniknout hlouběji do světa virtuální reality a hlavně zbavit headsety drátů.

Technologie od Nitera umožňuje headsetům komunikovat s počítačem pomocí rychlé bezdrátově technologie. Takové produkty by představovaly lákavý mezistupeň mezi současnými dvěma typy headsetů, které mají jistá omezení.

Samostatné headsety (například Microsoft HoloLens) nepotřebují propojení s počítačem, neboť mají veškeré výpočetní komponenty integrované v sobě. Výhodou je, že nemají drát, nevýhodou je cena a omezená výdrž baterie.

Závislé headsety (například Oculus Rift nebo HTC Vive) naopak spojení s počítačem vyžadují, neboť se prakticky jedná pouze o brýle s displeji a senzory polohy. Výhodou je nižší cena, nevýhodou naopak drát, který omezuje pohyb uživatele a navíc má tendenci se plést pod nohy.

Odstraníme drát, odstraníme problém. Zní to jednoduše, ale kdyby to skutečně bylo tak prosté, disponovaly by nejpopulárnější headsety bezdrátovou technologií již od začátku. Potíž tkví v tom, že zajištění stabilního a dostatečně rychlého připojení pro přenos dvou obrazů ve vysokém rozlišení do pohybujícího se zařízení není jednoduché, tudíž ani levné.

Vývoj však pokračuje a co dříve nešlo, mohlo by jít v budoucnosti. AMD si akvizicí Nitera vytvořilo silnou kombinaci CPU, GPU a bezdrátové technologie, a ačkoliv neplánuje uvádět na trh vlastní headsety, dokáže nyní dodávat kompletní balíček komponentů svým partnerům z řad výrobců.

Hodnotu akvizice ani konkrétní plány, jak se získanou technologií naloží, AMD neprozradilo.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © michaelheim - Fotolia.com

Komentáře