AMD je v mírné ztrátě, ale obrat roste

O růst obratu se postarala divize Graphics and Visual Solutions, jejíž výsledky jsou na dvojnásobku těch ze stejného období v roce 2013.

AMD je v mírné ztrátě, ale obrat rosteSpolečnost AMD zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku, v němž se po dvou kvartálech v černých čísel vrátila do ztráty.

Ta činí 20 milionů dolarů, což je však i tak výrazné meziroční polepšení, neboť v prvním čtvrtletí roku 2013 firma ztrácela 146 milionů dolarů.

Pozitivní zprávou je růst obratu o 28 % na 1,4 miliardy dolarů, a to zejména díky divizi Graphics and Visual Solutions, vyrábějící grafické čipy nebo procesory do konzolí PlayStarion a Xbox. Tato jednotka zaznamenala tržby ve výši 734 milionů dolarů, meziročně o 118 % vyšší.

Obrat divize Computing Solutions, která stojí za čipy do PC, tabletů a serverů, naopak poklesl o 12 % na 663 milionů dolarů.

Společnosti prochází dlouhodobou proměnou pod vedením CEO Roryho Reada. Výsledkem jeho práce bylo například dosažení čistého zisku v posledních dvou kvartálech.

V současném kvartále chce firma oznámit řadu x86 čipů pro PC a tablety a podle Roryho Reada má dobrou pozici k pozitivnímu růstu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře