Amazon Web Services snižuje poplatky za úložiště ve veřejném cloudu

Služby Simple Storage Service a Glacier se dočkaly snížení poplatků až o 43 %. Oznámení přišlo nedlouho před konferencí, na které má Amazon uvést nové služby v rámci svého veřejného cloudu.

Amazon Web Services snižuje poplatky za úložiště ve veřejném clouduNa trhu služeb veřejného cloudu opět padají ceny. Amazon Web Services (AWS) oznámilo zjednodušení a zlevnění úložných služeb Simple Storage Service (S3) a Glacier. Oznámení přišlo týden před zahájením konference re:Invent, na níž by AWS mělo představit nové služby.

V případě služby S3 se AWS rozhodlo snížit počet tarifů z původních šesti na tři a zároveň snížit poplatky o 16 až 25 %. I v případě služby Glacier, která je určena k ukládání „studených“ dat, budou nově k dispozici tři tarify a poplatky se v tomto případě sníží o 43 %.

Úložiště jsou klíčovou součástí nabídky AWS, neboť jeho výpočetní služby Elastic Compute Cloud se bez nich neobejdou. Zákazníci využívající služby S3 získají slevu automaticky a poprvé ji pocítí v prosincovém vyúčtování. Nově budou platit zhruba 2 centy za gigabajt.

Ačkoliv se výrobci tomuto výrazu brání, možná jsme svědky dalšího kola cenové války. Microsoft v říjnu snížil ceny virtuálních strojů v rámci platformy Azure a Google zase nedávno uvedl službu Coldline, která se nápadně podobá Glacieru.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Maxim_Kazmin - Fotolia.com

Komentáře