Amazon Web Services pokračuje v raketovém růstu, tentokrát bezmála o 80 %

Příjmy cloudové divize Amazonu se ve třetím kvartálu zvýšily meziročně o 78 % a přesáhly 2 miliardy dolarů.

Amazon Web Services pokračuje v raketovém růstu, tentokrát bezmála o 80 %Amazon Web Services (AWS), cloudová divize Amazonu, dosáhla ve třetím kvartálu 2015 příjmů ve výši 2,09 miliardy dolarů, což představuje 78% nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Provozní zisk 521 milionů dolarů byl v meziročním srovnání více než pětinásobný.

Amazon se s kvartálními výsledky chlubí teprve od prvního čtvrtletí letošního roku a zatím šlo vždy o velmi silné dvouciferné nárůsty. AWS v letošním roce představilo více než 500 nových funkcí a od dubna 2014 již osmkrát snížilo ceny vlivem války, kterou vede s konkurenčním Microsoftem a Googlem.

Jednou z letos představených novinek je databáze Aurora, kterou AWS nabízí jako alternativu k rozšířené otevřené databázi MySQL. Aurora podle AWS nabízí spolehlivost high-endové komerční databáze a ve srovnání s MySQL má dosahovat až pětkrát vyšší rychlosti.

CFO Amazonu Brian Oslavsky k výsledkům uvedl, že je přesvědčen, že AWS přidává nové funkce a služby rychleji než konkurence. Zákazníci podle něj kromě rychlosti oceňují, že jim nové funkce umožňují dosahovat nižších nákladů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře