Amazon Web Services kupuje Nice a jeho výpočetní software a služby

Amazon zařadí dva klíčové produkty italské společnosti Nice do své nabídky cloudových služeb. Řešení od Nice umožňují centralizovat náročné výpočetní úlohy a propojovat vizualizační aplikace z datacentra se vzdálenými klienty.

Amazon Web Services kupuje Nice a jeho výpočetní software a službySpolečnost Amazon Web Services (AWS) oznámila akvizici italské firmy Nice, která se specializuje na vysoce výkonný výpočetní software a služby. AWS hodlá její software zařadit do svého portfolia cloudových služeb.

Nice nabízí dva hlavní produkty s názvem EnginFrame a Desktop Cloud Visualization (DCV). První se coby portál stará o spouštění, ovládání a monitorování náročných výpočetních úloh zatímco druh má na starost připojování vzdálených klientů k aplikacím OpenGL and Direct/X hostovaných v datacentru.

Nice nemá zástupy zákazníků, ale její software využívají firmy z oblasti letectví, automobilového průmyslu, energetiky, technologií nebo biovědy za účelem centralizace náročných výpočetních úloh, cloudu a vizualizačních funkcí.

AWS očekává, že akvizice bude završena do konce března 2016. Nice by měla i po převzetí ze strany AWS pokračovat ve vývoji EnginFrameu a DCV pod svou vlastní značkou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře