Amazon výrazně snížil ceny cloudových služeb

V cloudu probíhá cenová válka mezi velkými poskytovateli. Amazon snížil ceny den poté, co stejný krok provedl konkurenční Google.

Amazon výrazně snížil ceny cloudových služebCloudový poskytovatel Amazon Web Service (AWS) oznámil na setkání AWS Summit výrazné snížení poplatků za své služby. Přestože společnost slovy víceprezidenta Andyho Jassyho odmítla konkurenční příčinu tohoto kroku, stalo se tak jen den poté, co podobné snížení cen oznámil Google.

Nejde přitom o symbolická snížení. Služba Simple Storage Service zlevnila v průměru o 51 %, Elastic Cloud Compute o 30 až 40 %, Relational Database Service průměrně o 28 %, ElastiCache o průměrně 34 % a Elastic mapReduce až o 61 %.

Zákazníci z USA, EU a regionu APAC, využívající službu Simple Storage v datacentru v Singapuru, tak například budou nově za jeden uložený gigabyte platit 3 centy měsíčně místo dosavadních 9,4 centu.

Google osekával ceny ještě razantněji. Google Compute Engine zlevnil o 32 %, Google Storage o 68 % a Google BigQuery až o 85 %. Za gigabyte uložený v rámci služby Google Storage budou zákazníci nově měsíčně platit 2,6 centu.

Na setkání AWS Summit došlo i k dalším oznámením. Spuštěna byla například služba Amazon WorkSpaces poskytující virtuální desktopy. Amazon ji ohlásil v loňském listopadu. Dále byla spuštěna funkce umožňující vytvořit spojení mezi dvěma virtuálními soukromými cloudy v rámci AWS

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře