Amazon spouští program pro OEM partnery, zpřístupní jim technologii Amazon Echo

Partneři Amazonu dostanou do rukou vývojářskou sadu, která jim usnadní integraci digitální asistentky Alexy do vlastních produktů. Balíček obsahuje hardware i software pro rozpoznávání řeči a komunikaci.

Amazon spouští program pro OEM partnery, zpřístupní jim technologii Amazon EchoSpolečnost Amazon se rozhodla svým partnerům zpřístupnit technologii Amazon Echo a usnadnit jim tak integraci digitální asistentky Alexy do vlastních produktů. Partnerům bude k dispozici vývojářský balíček zahrnující hardware i software.

Amazon Echo slouží jako hlasově ovládané centrum chytré domácnosti a Alexa je jeho mozkem. Zařízení uživateli pustí hudbu, vyhledá informace, zhasne světla... možnosti jsou široké a díky pokračujícímu vývoji stále rostou.

Alexa si sice již našla cestu do řady produktů třetích stran, ale nyní dostanou partneři do rukou samotnou technologii. Balíček obsahuje sedmisměrový mikrofon, software pro rozpoznávání řeči i software pro komunikaci s dalšími zařízeními a samotnou Alexou.

Sada s oficiálním názvem Amazon Alexa 7-Mic Far-Field Development Kit je již k dispozici OEM partnerům Amazonu v rámci uzavřeného programu. Přihlášku do programu je možné podat na stránkách výrobce.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Amazon

Komentáře