Amazon se zařadil do klubu společností s hodnotou nad bilion dolarů a dohání Apple

Amazon se zařadil po bok Applu do klubu veřejně obchodovatelných společností s hodnotou nad bilion dolarů. Tahounem růstu byly cloudové služby a retail. Při současném trendu je podle analytiků jen otázkou času, kdy se Amazon stane nejdražší společností na světě.

Amazon se zařadil do klubu společností s hodnotou nad bilion dolarů a dohání AppleAmazon se připojil po bok Applu do klubu veřejně obchodovaných společností s hodnotou více než bilionu dolarů poté, co se hodnota jeho akcií během jediného roku zdvojnásobila. Růst byl způsoben rychlým rozvojem retailu a cloudu.

Růst Amazonu je poháněn zejména jeho cloudovými službami, které tvořily již 20 % celkového obratu a zároveň se postaraly o 55 % provozního zisku. Amazon, resp. jeho cloudová divize AWS, je hegemonem globálního trhu IaaS.

Pokud by Amazon podobným tempem rostl i nadále, překročil by výhledově i hodnotu společnosti Apple, která byla mezi veřejně obchodovanými společnostmi dosud rekordmanem a hranici bilionu dolarů překročila 2. 8. letošního roku.

Dodejme, že Applu trvalo 38 let, nežli si vybudoval tuto rekordní hodnotu, zatímco Amazon to stihl již za 21 let. Analytici navíc očekávají, že hodnota Amazonu v nejbližší době poroste zhruba dvakrát rychleji než tržní kapitalizace Applu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře