Amazon představil záplavu novinek v oblasti podpory cloudových partnerů

Cílem změn v podpoře je odměnit a zviditelnit specializované partnery a pobídnout ostatní, aby následovali jejich příkladu. Součástí změn jsou nové certifikace, vyhledávací nástroje, program na podporu prodeje řešení od VMwaru a podpora integrátorů pracujících s virtuální asistentkou Alexou.

Amazon představil záplavu novinek v oblasti podpory cloudových partnerůSpolečnost Amazon Web Services (AWS) sice vyzdvihuje „samoobslužnost“ svých cloudových služeb, zároveň však spolupracuje se širokou sítí partnerů, kteří pomáhají zákazníkům na tyto služby přejít a používat je.

AWS na své nedávné konferenci představilo novinky ve svých partnerských programech, jejichž cílem je zvýšit využívání jeho služeb a pobídnout partnery k vyšším investicím do vzájemné spolupráce.

Zviditelnění jako odměna za specilizaci

První novinkou je vyhledávací nástroj Partner Solution Finder, který zákazníkům pomůže najít nejvhodnějšího partnera. Partnery bude možné filtrovat například pomocí klíčových slov, případových studií, odvětví a služeb AWS, se kterými mají zkušenosti. Potřebuje zákazník například partnera, který „umí“ koncept DevOps ve farmaceutickém průmyslu? Díky novému nástroji nebude problém někoho takového najít..

Specializovaní partneři s velkými zkušenostmi s konkrétní službou se budou moci nově stát součástí programu AWS Service Delivery Program, který poslouží k jejich zviditelnění. Zákazníci, kteří potřebují pomoc se specifickými řešení, jako jsou Aurora, Lambda, DynamoDB nebo GovCloud, tak získají možnost, jak rychle certifikovaného specialistu na danou službu.

Podpora pro VMware a Alexu

Další novinka se týká nedávno uzavřeného partnerství AWS a VMwaru, díky němuž budou zákazníci moci v rámci veřejného cloudu využívat stejná virtualizační řešení, na jaká jsou zvyklí z on-premises prostředí. Nový program VMware Cloud on AWS Partner Program bude spuštěn v roce 2017 a partnerům se jeho prostřednictvím dostane školení a podpory. Konkrétní detaily budou zveřejněny pozdějí.

AWS dále představilo program Alexa Service Delivery Program for Partners určený k podpoře partnerů zabývajících se virtuální asistentkou Alexou. Poskytovatelé služeb a integrátoři se díky tomuto programu naučí integrovat Alexu do svých vlastních řešení, k čemuž jim AWS poskytne nástroje, školení, návrhy řešení a podporu.

Specializace na státní správu, IoT a finanční sektor

Změny se dočká i program Government Partner Program, který se bude nově jmenovat AWS Public Sector Partner Program. Tato změna reflektuje rozšíření programu za hranice sektoru státní správy
na celý veřejný sektor včetně entit, jako jsou školy nebo neziskové organizace. Nové nástroje Business Builder pak partnerům pomohou budovat nové trhy a prodávat na nich své služby.

V neposlední řadě pak AWS představilo nové certifikace pro partnery zabývající se internetem věcí a finančnímu službami. Certifikace IoT Competency má zákazníkům pomoci s hledáním specialistů na hardware a software v oblasti interntu věcí, zatímco Financial Services Competency má zviditelnit partnery zaměřené na zákazníky z finančního sektoru.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře