Amazon představil smršť nových funkcí pro svou cloudovou platformu

Platforma AWS nabídne snadnější fakturaci, chytřejší funkce strojového učení, lepší práci s databázemi, usnadněný průběžný vývoj softwaru a řadu dalších novinek.

Amazon představil smršť nových funkcí pro svou cloudovou platformuSpolečnost Amazon Web Services má za sebou konferenci AWS Summit, na které ústy svého CTO Wernera Vogelse představila řadu novinek ve své cloudové platformě. Zákazníci se mohou těšit například na snadnější fakturaci, nové nástroje pro integraci nebo posílené databáze.

Vše na jednom dokladu

Nová funkce SaaS Contracts umožní zákazníkům nakupovat předplatné cloudového softwaru v tržišti AWS Marketplace s tím, že jim bude AWS fakturovat měsíční poplatky v rámci jejich běžného účtu a ne samostatně.

Tento zjednodušený způsob fakturace má uživatelům přinést pohodlí a lepší přehled nad účetnictvím, zároveň má sloužit jako lákadlo pro softwarové firmy, aby nabízely své aplikace v cloudové verzi.

Vylepšené databáze

Databázová služba Redshift Spectrum nově umožní pracovat s daty v cloudovém úložišti S3, zatímco dosud bylo možné přistupovat pouze k tabulkám nahraným do samotného Redshiftu. AWS tím ušetří čas zákazníkům, kteří používají S3 jako skladiště velkých objemů dat.

Další novinkou je nástroj DynamoDB Accelerator (DAX), který poslouží jako cache pro databáze, u kterých zákazníci vyžadují co nejrychlejší odezva. DAX lze nastavit v běžné uživatelské konzoli a nabídne stejné rozhraní jako samotná DynamoDB.

Uživatelé, kteří v rámci platformy AWS využívají funkci virtuálního soukromého cloudu, budou nyní moci prostřednictvím služby DynamoDB propojovat jednotlivé databázové instance v rámci svého prostředí a libovolně mezi nimi přesouvat data.

CodeStar usnadní integraci

Amazon dále představil nový nástroj AWS CodeStar, který má pomoci vývojářům s průběžnou integrací a vývojem softwaru. Toto prostředí má vývojářům nabídnout všechny potřebné nástroje společně s rozhraním pro komunikaci.

Uživatelé si v rámci CodeStaru vyberou šablonu pro konkrétní programovací jazyk, nastaví si pracovní postupy, připojí se k jednotnému vývojovému prostředí a přiřadí k danému projektu konkrétní členy týmu. Součástí nástroje je i týmová wiki a možnost propojení s nástroji po sledování plnění úkolů.

Stroje poznají (nejen) hanbaté fotky

Služba Amazon Rekognition, která využívá strojového učení k rozpoznávání obrázků, získala funkci automatického filtrování. Vogels předvedl živou ukázku, kdy systému „ukázal“ fotografii muže v plavkách a Rekognition správně vyhodnotil, že se na ní nachází spoře oděná osoba.

Systém nyní dokáže automaticky rozpoznat a filtrovat osm kategorií závadného obsahu, přičemž lidé v plavkách či spodním prádle jsou podle Vogelse jednou z těch mírnějších. Nových funkcí se dočkala také služba Polly určená pro generování hlasu. Amazon v neposlední řadě spustil službu Lex pro rozpoznávání přirozené řeči.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře