Amazon oznámil vývoj vlastní bezdrátové technologie pro IoT

Podle Amazonu na trhu schází bezdrátový standard schopný ovládat IoT zařízení na střední vzdálenost. Vyřešit by to měla technologie Amazon Sidewalk, jež by se v příštích letech mohla zařadit po bok standardů Wi-Fi a Bluetooth.

Amazon oznámil vývoj vlastní bezdrátové technologie pro IoTSpolečnost Amazon oznámila vývoj technologie Amazon Sidewalk, jež se má stát ekvivalentem standardů Wi-Fi a Bluetooth. Amazon novinku chystá pro svá vlastní zařízení, ale pochopitelně doufá, že si Sidewalk najde cestu do zařízení třetích stran.

Sidewalk bude podle Amazonu využívat 900MHz spektrum a umožní ovládání zařízení na delší vzdálenost než Bluetooth při menší spotřebě energie než Wi-Fi. Jako příklady využití výrobce uvedl poštovní schránky, osvětlení nebo zavlažovací systémy.

Amazon uvedl, že již Sidewalk otestoval v provozu a v dohledné době chce svůj standard zpřístupnit vývojářům. V roce 2020 by se mělo na trhu objevit referenční řešení v podobě sledovacího čipu pro psy, jež uvědomí majitele, když pes opustí vymezenou lokalitu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Jakub Jirsák / stock.adobe.com

Komentáře