Amazon kupuje Ring, zřejmě kvůli možnosti doručování zboží do domácností

Akvizice bezpečnostního startupu přinese Amazonu nové možnosti v oblasti chytrých domácností včetně případné integrace s řešením Amazon Key, které dokáže autonomně poskytovat přístup do nemovitostí.

Amazon kupuje Ring, zřejmě kvůli možnosti doručování zboží do domácnostíSpolečnost Amazon oznámila akvizici startupu Ring, který se zabývá vývojem bezpečnostních řešení pro chytré domácnosti, konkrétně kamerami a dveřními interkomy. Amazon odmítl sdělit hodnotu transakce, ale údajně přesáhla jednu miliardu dolarů.

Akvizice je důležitá v tom ohledu, že řešení od Ringu již nyní umí komunikovat s asistentkou Alexou a úplně stejně by mohla být integrována s řešením Amazon Key, které umožňuje doručování zásilek přímo do domácnosti.

V praxi tak přijede kurýr se zásilkou a chytrý systém jej pustí do domu či bytu, i když není majitel doma. Tím se zamezí odcizení zásilky, ale také se takto může zajistit čerstvost a nezávadnost objednaných potravin.

Amazon má o tuto oblast velký zájem, což ilustruje jeho loňská rekordní akvizice řetězce Whole Foods v hodnotě 13,7 miliardy dolarů. Akvizice Ringu v každém případě posílí pozici Amazonu v oblasti bezpečnosti.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře