Amazon a VMware uzavřely strategickou alianci, aby mohly čelit Microsoftu

Spojení obřího poskytovatele služeb veřejného cloudu a přední virtualizační platformy je zřejmě reakcí na blížící se uvedení Azure Stack od Microsoftu, který tak bude moci pokrýt jak veřejný, tak soukromý cloud.

Amazon a VMware uzavřely strategickou alianci, aby mohly čelit MicrosoftuSpolečnost VMware potvrdila, že uzavřela strategickou alianci s Amazon Web Services (AWS) s cílem nabízet svá řešení pro softwarově definovaná datacentra skrz veřejný cloud AWS. Nová platforma s názvem VMware Cloud on AWS bude dostupná nejdříve v polovině roku 2017.

Cloudové nasazení řešení od VMwaru má zákazníkům přinést možnost spouštět aplikace napříč soukromými, veřejnými a hybridními prostředími postavenými na VMware vSphere. Obě společnosti si v prohlášeních pochvalovaly komplementaritu svých portfolií.

VMware Cloud on AWS nabídne zákazníků to nejlepší z obou světů. Nová služba jim umožní zachování investic do stávajících aplikací a procesů a zároveň jim dá možnost využít globálního dosahu, možností a velikosti veřejného cloudu AWS,“ uvedl například CEO VMwaru Pat Gelsinger.

Manželství z rozumu

Podle Michaela Warrilowa, analytika společnosti Gartner, je spojení VMwaru a AWS logickým a dobře načasovaným krokem. Společnosti podle něj potřebují jedna druhou, pokud chtějí příští rok konkurovat Microsoftu.

Jako hlavní motivaci vidím potřebu připravit se na uvedení platformy Azure Stack v příštím roce. Microsoft pak bude mít jak Azure pro veřejný cloud, tak Azure Steck pro soukromý cloud, zatímco VMware má jen virtualizaci a Amazon má jen veřejný cloud,“ uvedl Warrilow.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře