Amazon a Microsoft uvedly řešení Gluon pro budování neurálních sítí

Velcí konkurenti na poli veřejného cloudu tentokrát spojili síly a uvedli řešení, které má výrazně usnadnit práci vývojářům budujícím a nastavujícím neurální sítě pro hluboké učení.

Amazon a Microsoft uvedly řešení Gluon pro budování neurálních sítíSpolečnosti Microsoft a Amazon Web Services (AWS), takto největší konkurenti na trhu služeb veřejného cloudu, spojily síly a představily řešení Gluon, jehož cílem je optimalizovat hluboké učení v rámci frameworků Apache MXNet a Cognitive Toolkit.

Gluon by měl podle vyjádření obou partnerů výrazně usnadnit budování neurálních sítí. Aby totiž mohla podobná síť dodávat kýžené výsledky, vývojáři musí napřed „nabušit“ celý kód a poté pečlivě upravovat nastavení.

Nové řešení má pomoci právě s touto přípravnou fází a umožnit stavět síť z datových sad namísto z jednotlivých úseků kódů (byť i tato možnost zůstává zachována). Jinými slovy, díky Gluonu půjde vytvářet sítě deklarativním způsobem.

V takovém případě vývojář stanoví definice a účely sítě a Gluon ji zjednodušeně řečeno napíše za něj, přičemž k tomu využije schopností obou zmíněných frameworků včetně distribuce úloh na větší množství uzlů nebo zapojení grafických karet.

Gluon je již podporován v nejnovější verzi MXNet. Microsoft ještě nevydal kompatibilní verzi sady Cognitive Toolkit, ale slibuje, že Gluon bude podporován v některém z budoucích updatů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře