Amazon a Microsoft následují IBM, dávají ruce pryč od softwaru pro rozpoznávání obličeje

Další dva američtí giganti zaujali odmítavý postoj k využívání softwaru pro rozpoznávání tváří k policejním účelům. Podle aktivistů ho lze zneužívat k neoprávněnému zatýkání demonstrantů.

Amazon a Microsoft následují IBM, dávají ruce pryč od softwaru pro rozpoznávání obličejeSpolečnosti Amazon a Microsoft se přidali k IBM, jež před nedávnem oznámilo, že již nebude nabízet software pro rozpoznávání a analýzu tváří pro obecné účely. Microsoft tento software nebude prodávávat policejním sborům.

Amazon zase poskytování svého softwaru Rekognition pro policejní účely na rok pozastavil. Výrobce zároveň zdůraznil, že bude prosazovat předpisy, které zajistí, že technologie nebude používaná neeticky.

Microsoft uvedl, že než začne svůj software na rozpoznávání tváří poskytovat policii, vyčká na uvedení federální regulace vymezující oprávněnost použití tohoto softwaru.

Rozhodnutí všech tří společností mají přímou souvislosti s obavami amerických aktivistů, podle kterých lze software zneužít k neoprávněnému zatýkání během demonstrací.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře