Alza testuje v rámci služby Alza HomeBox novou metodu doručování zboží

Nový koncept zahrnuje uzamykatelnou schránku na pozemku zákazníka, do které kurýr AlzaExpresu vloží objednané zboží a zákazník si jej může vyzvednout kdykoliv se mu to bude hodit.

Alza testuje v rámci služby Alza HomeBox novou metodu doručování zbožíSpolečnost Alza.cz zkouší novinku na poli doručování zboží. Díky nové službě Alza HomeBox už zákazníci nebudou muset zásilku vyzvedávat osobně nebo čekat na kurýra. Ten jim balíček přiveze domů a uloží do speciální schránky.

Alza HomeBox je pevná schránka s pětimístným číselným zámkem, kterou si zájemce umístí kdekoliv na svůj pozemek. Pilotní verze má rozměry 40 × 40 × 60 cm a hravě se tak do ní vejde například i notebook či tiskárna. Otevřít ji přitom bude moci pouze její majitel a kurýr AlzaExpresu.

Zákazník si navíc může kód libovolně měnit a firma do budoucna počítá i s nahrazením číselného zámku za chytrý elektronický. V pilotním provozu bude zapůjčení schránky, instalace i provoz včetně dopravy zcela zdarma.

HomeBox mohou zatím využít zákazníci s ročním členstvím v programu AlzaPremium s bydlištěm v Praze a okolí, postupně pak i další členové programu v dosahu AlzaExpresu, tj. v Bratislavě nebo Ostravě.

Po ukončení a vyhodnocení pilotu chce Alza novinku nabídnout i ostatním zákazníkům za poplatek, který bude v řádu desítek až stovek korun měsíčně. Pro takové rozšíření služby teď ale firma hledá mezi externími dopravci vhodného strategického partnera.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: Alza.cz

Komentáře