Alza testuje ekologickou přepravu, v Bratislavě rozváží zboží i pomocí elektrokol

Alza.cz testuje rozvoz zboží po centru slovenské metropole pomocí nákladních elektrokol a uvažuje, že službu rozšíří i do Prahy. Výhodou podle společnosti je zejména snadné doručování i v dopravní špičce a šetrnost vůči životnímu prostředí.

Alza testuje ekologickou přepravu, v Bratislavě rozváží zboží i pomocí elektrokolOnline prodejce Alza.cz testuje na Slovensku rozvoz zboží pomocí nákladních elektrokol. Službu spustil e-shop již vloni na podzim v centru Bratislavy, letos chce tento typ přepravy rozšířit i do dalších oblastí, uvažuje se i o zavedení služby v Praze.

V současné době má Alza na Slovensku ve své flotile tři nákladní elektrokola. Společnost uvádí, že v rámci rozvozového dne zvládne jedno kolo doručit v průměru až třináct objednávek denně, což je zhruba polovina toho, co klasická dodávka.

Služba v současné době funguje ve všední dny bez ohledu na počasí, přičemž cyklokurýr dokáže dopravit nejrůznější typy zboží. V testovacím provozu byla například převezena 65“ televize či sušák na prádlo.

Alza uvádí, že hlavním důvodem pro zavedení nového typu ekologické přepravy byla řada dopravních omezení pro nákladní automobily v centru Bratislavy. Další výhodou je snadné doručování i v dopravní špičce a šetrnost vůči životnímu prostředí.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: Alza.cz

Komentáře