Alza se pouští do dropshipmentu, chce doručovat objednávky ze skladů dodavatelů

E-shop takto zatím spolupracuje s desítkami partnerů, nyní hledá další strategické partnery. V této souvislosti spustil na webu kontaktní formulář, kam mohou zájemci o spolupráci zasílat své nabídky.

Alza se pouští do dropshipmentu, chce doručovat objednávky ze skladů dodavatelůOnline prodejce Alza.cz oznámil, že chce více využívat tzv. dropshipment, tedy doručování objednávek přímo ze skladů dodavatelů. Zatím takto spolupracuje s desítkami partnerů, do budoucna plánuje číslo výrazně navýšit.

Prodej formou dropshipmentu (též dropshipping) spustil e-shop před dvěma lety, kdy tímto způsobem začal nabízet např. knihy či pneumatiky. Spolupráci se stávajícími dodavateli chce Alza dále rozvíjet a nyní hledá nové strategické partnery.

Pro tyto účely vznikla na webu e-shopu inovovaná stránka s kontaktním formulářem, kde se mohou zájemci přihlásit se svou nabídkou. Pokud splní parametry spolupráce, následuje jednání o konkrétních podmínkách a poté technická implementace.

Produktové portfolio Alzy aktuálně tvoří přes 200 tisíc unikátních položek a drtivou většinu odesíláme k zákazníkům ze svých 3 logistických centrech v okolí Prahy (Horní Počernice, Zdiby, Úžice) nebo ze skladu v Senci,“ říká obchodní ředitel Alzy Petr Bena.

Přináší nám to maximální kontrolu nad logistickými procesy, nicméně posílení v oblasti dropshipmentu by nám mělo zajistit udržitelný růst sortimentu bez nutnosti držet dodatečnou skladovou zásobu,“ vysvětluje.

Program dropshipmentu totiž umožní e-shopu rozšířit sortiment i o segmenty, které by jinak nebyl schopen zákazníkům nabízet – např. kvůli specifickým požadavkům na skladování, XXL rozměrům, velkému množství položek či ztížené manipulaci.

Podle online prodejce jde typicky o zahradní domky, trampolíny, autobaterie nebo velké hračky (skluzavky atd.). Průkopníkem takového spolupráce pak byly v Alze knihy.

Zdroj: Alza.cz
Úvodní foto: Sasint @ stock.adobe.com

Komentáře