Alza pokračuje ve spolupráci s Hlídačem shopů, nechala prověřit Black Friday

Alza.cz v nedávné době nechala provést audit všech slev nabízených v českém e-shopu v rámci včera spuštěné akce Black Friday. Zároveň zavedla nová pravidla pro určování původní ceny.

Alza pokračuje ve spolupráci s Hlídačem shopů, nechala prověřit Black FridaySpolečnost Alza.cz oznámila, že pokračuje ve spolupráci s Hlídačem shopů. Za účelem transparentního přístupu otevřeně komentuje cenovou politiku v rámci různých pobídek a od loňského podzimu Hlídači proaktivně poskytuje data o cenách.

Umělé navyšování původní ceny, aby bylo možné komunikovat větší slevu, je naprosto v rozporu s našimi pravidly,“ uvedl k pokračování spolupráce mezi firmami Petr Bena, místopředseda představenstva Alza.cz

Abychom ještě více minimalizovali riziko případné chyby, požádali jsme před spuštěním aktuální akce Hlídač shopů o provedení kompletního auditu,“ dodal.

Vedle auditu i nové určování původní ceny

Alza rovněž uvedla, že změnila způsob určování původní ceny – pro v pondělí zahájený Black Friday vychází z částky, za kterou daný produkt reálně prodávala v posledních devadesáti dnech, místo té, která platila při uvedení produktu na trh.

V případě, že se najde zboží, u něhož škrtnutá částka a výše komunikované slevy neodpovídají těmto interním pravidlům, e-shop ujišťuje, že vždy k okamžité nápravě.

Hlavním cílem Hlídače shopů je narovnání historické praxe, kdy naprostá většina českých e-shopů uvádí nereálné slevy v rámci svých akcí. Jsme rádi, že Alza.cz je jedna z prvních, která se prokazatelně snaží o totéž, co my,“ doplnil Jakub Balada, spoluzakladatel firmy Apify.

V rámci aktuální slevové akce jsme zkontrolovali všechny produkty, aby uváděná sleva byla reálná a reflektovala prodejní ceny za poslední měsíce. Tento námi definovaný výpočet plánujeme postupně změnit podle nové směrnice EU, která by měla platit do dvou let,“ upřesnil.

Zdroj: Alza.cz
Úvodní foto: (c) Jakub Jirsák - Fotolia.com

Komentáře