Alza otevřela speciální zóny pro fanoušky technologií a herní nadšence

Největší český e-tail Alza otevřel ve spolupráci se společnostmi Microsoft a Intel vedle svého showroomu novou technickou a herní zónu. Fotogalerie uvnitř.

Alza otevřela speciální zóny pro fanoušky technologií a herní nadšenceSlavnostního otevření se zúčastnila i generální ředitelka Microsoftu Biljana Weber

Speciální zóny pro fanoušky technologií a herní nadšence otevřela Alza ve středu 29. července 2015 vedle svých výstavních prostor v pražských Holešovicích. Zóny mají být podle e-tailu odpovědí na sílící poptávku zákazníků po technologických novinkách. Prostory jsou členěny na technickou a herní zónu a zónu služeb. Místo má poskytnout velký prostor pro diskuze zákazníků a jejich interakci s přednášejícími.

Abychom prostory Alza TechZone oddělili od běžného prodejního ruchu na showroomu, umístili jsme je do zrekonstruované haly č. 26 holešovické tržnice,“ uvedl v oznámení Martin Lakomý, ředitel péče o zákazníky Alza.cz.

Technickou zónu zastřešuje Microsoft. Kromě informací a podpory k produktům Microsoftu má poskytnout také vzdělávací centrum s nabídkou akcí a seminářů určených široké veřejnosti.

Alza také spustila speciální nabídku. Zákazníci, kteří si ve dnech 29. 7. až 31. 7. zakoupí nové zařízení se systémem Windows 7 a Windows 8.1, mají příležitost nechat si na místě provést odborný upgrade svého zařízení na Windows 10. Slavnostního otevření se zúčastnila i generální ředitelka Microsoftu Biljana Weber.

Provoz herní zóny GameZone je v režii společnosti Intel. Na nejnovějších herních zařízeních budou probíhat pod vedením profesionálních hráčů turnaje o zajímavé ceny a trofeje, workshopy ke hrám a hardwaru nebo přenosy atraktivních herních turnajů z celého světa, uvádí Alza v oznámení.

Nejen příznivci gamingu, ale i náročnější uživatelé budou mít v GameZone příležitost vyzkoušet si pokročilé technologie Intel v praxi a probrat vše, co je zajímá, přímo s experty v dané problematice.

V letních měsících se ve spolupráci s profesionály z herního klanu eSuba zaměříme hlavně na gaming, ale v budoucnu bychom chtěli využít GameZone i pro demonstraci zajímavých novinek, které budou přicházet na trh, jako je například 3D kamera Intel RealSense, bezdrátové nabíjení, bezdrátové dokování, virtuální realita a mnoho dalšího,“ přiblížil koncept Martin Vařbuchta, manažer pro maloobchodní prodej společnosti Intel.

Novinkou v zákaznickém servisu Alzy je zóna služeb. Na ploše pětkrát větší než dosavadní prostory v prodejní hale najdou zákazníci poprodejní servis (pojištění a prodloužená záruka, reklamace či odstoupení od smlouvy, služby specialistů na opravy, tunning a odborné poradenství pro hardware).

Součástí nově otevřené Alza TechZone bude také Alza Muzeum s exponáty z počítačové historie.

Zdroj: Alza.cz

 
Galerie

Úvodní foto: Alza

Komentáře