Alza hlásí rekord české e-commerce, dosáhla týdenního obratu přes 1,4 miliardy Kč

V pondělí 16. 12. byl podle Alzy překonán i rekord denního obratu, když se vyšplhal na 263 milionů korun. Z elektroniky vedou mobily, notebooky a domácí spotřebiče, velký zájem je i o fitness náramky a bezdtrátová sluchátka.

Alza hlásí rekord české e-commerce, dosáhla týdenního obratu přes 1,4 miliardy KčE-shop Alza.cz oznámil, že za minulý týden na něm lidé nakoupili 2,2 milionu kusů zboží v celkové hodnotě 1,44 miliardy korun. To dle společnosti představuje dosavadní rekord mezi českými internetovými prodejci.

Zároveň v pondělí 16. 12. na Alze padl i rekord denního obratu – 263 milionů korun. Mezi největší hity podle e-shopu už tradičně patřily mobilní telefony, notebooky a domácí spotřebiče. U menší elektroniky byly populární fitness náramky a bezdrátová sluchátka.

Alza.cz letos zaznamenala také velký zájem o dárkové poukazy, kterých dle svého vyjádření dosud prodala přes 70 000 kusů. Jejich prodeje rostou zejména v posledních dnech před svátky, a to díky možnosti elektronického doručení.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: (c) Jakub Jirsák - Fotolia.com

Komentáře