Alza.cz v rámci prodloužené akce Black Friday vyřídila přes 1,1 milionu objednávek

E-shop během třítýdenní akce Black Friday prodal zboží v hodnotě 3,3 miliardy Kč. V České republice a na Slovensku byl největší zájem o nový iPhone Xr, dařilo se i stavebnicím Lego.

Alza.cz v rámci prodloužené akce Black Friday vyřídila přes 1,1 milionu objednávekE-shop Alza.cz oznámil, že za poslední tři týdny, kdy probíhala akce Black Friday, dosáhl ve všech zemích obratu 3,3 miliardy Kč bez DPH. To představuje meziroční nárůst o 17 %. Největší zájem byl o mobilní telefony, neztratily se ani stavebnice Lego.

Alza uvádí, že celkem se v rámci akce prodalo přes 4 miliony kusů zboží a vyřídilo přes 1,1 milionů objednávek. Nákupní špička v tomto období přišla podle obchodního ředitele Alzy Petra Beny právě v pátek 29. 11.

V tento den se odbavilo celkem 75 tisíc objednávek, tedy jedna objednávka každou 1,14 vteřinu po dobu 24 hodin, v celkové hodnotě 237 milionů Kč, což je dorovnání dosavadního rekordu,“ upřesnil Bena.

Top produkty prodávanými v ČR v akci BFR byly konkrétně mobilní telefon iPhone Xr 64 GB, herní konzole PlayStation 4 Pro 1TB + Fortnite, TV Samsung 55“, náramek Xiaomi Mi Band 4, set top box Tesla či bezdrátová sluchátka AlzaPower.

Na Slovensku rovněž dominovaly prodeje nových iPhonů, následované SSD disky Samsung 860 EVO 250 GB, robotickými vysavači iRobot Roomba 981 nebo již zmiňovanými chytrými náramky Xiaomi Mi Band 4.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: © adrian_ilie825 - Fotolia.com

Komentáře