Alza.cz hlásí nárůst zájmu o firemní pronájmy elektroniky v rámci Alza Neo

Firmy přivítaly možnost pronájmu zejména během jarní krize, protože díky němu mohou lépe plánovat cash flow a rozložit náhlé investice. Aktuálně tvoří třetinu zákazníků programu.

Alza.cz hlásí nárůst zájmu o firemní pronájmy elektroniky v rámci Alza NeoSpolečnost Alza.cz uvádí, že firmy stále častěji upřednostňují pronájem elektroniky před jejím zakoupením. Svědčí o tom růst programu Alza Neo, který právě tuto službu zákazníkům nabízí. Vliv má podle firmy pandemie i zkrácení minimální možné doby pronájmu.

Od letošního dubna do programu podle Alzy vstoupilo o téměř třetinu více společností než za stejné období loni. Tvoří tak již 33 % všech klientů programu oproti loňským 25 %. Například během nouzového stavu si firmy takto nejčastěji pronajímaly notebooky pro home office.

Finanční ředitel Alzy.cz Jiří Ponrt informuje, že v rámci pomoci firmám během karantény, kdy jsme zkrátili minimální dobu pronájmu na 4 měsíce, vstoupila do programu například česká a slovenská pobočka Hello Bank, která si pronajala 250 přístrojů.

Firmám jsme u pronájmů nabídli nejen rozšířenou záruku a náhradu zařízení při krádeži, ale také jsme podstatně rozšířili nabídku. Firemní zájemci nyní mohou vybírat z veškeré nabídky hardwaru na Alze,“ dodává Ponrt.

Společnost dodává, že pronájem vybavení Alza Neo se do konce roku rozšíří další sortiment i pro ostatní zákazníky. Přibude do něj tzv. Alza PC, v rámci něhož si zákazníci budou moci pronajmout a obměňovat počítačové sestavy sestrojené podle vlastního přání.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: hakinmhan / stock.adobe.com

Komentáře