Alza.cz a její zakladatel si odnesli vavříny ze soutěže Mastercard Obchodník roku 2016

Alza se stala vítězem dílčí kategorie pro obchodníka s elektrem a elektronikou, kde porazila druhé CZC.cz a třetí Datart. Zakladatel společnosti Aleš Zavoral navíc získal ocenění Osobnost českého obchodu udělované Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR.

Alza.cz a její zakladatel si odnesli vavříny ze soutěže Mastercard Obchodník roku 2016Společnost Mastercard využila pražské konference Retail Summit 2017 k vyhlášení cen Mastercard Obchodník roku 2016. O vítězích v hlavní soutěži rozhodl reprezentativní průzkum provedený společností GfK na vzorku 2 000 českých spotřebitelů.

Kritériem bylo nejen spontánní jmenování prodejny, ale také počet nakupujících, míra jejich loajality a spokojenost se šíří sortimentu, jeho kvalitou a přehledností nabídky.

V oborové kategorii Obchodník roku s elektrem a elektronikou 2016 se na první místě umístila společnost Alza.cz. Na druhém místě skončil další e-tailer CZC.cz a třetí skončil řetězec prodejen Datart.

Alza si navíc odnesla ještě jeden vavřín. Cenu Osobnost českého obchodu, kterou uděluje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR osobnostem, které „výjimečně a pozitivně ovlivnily sektor obchodu či jeho část“ zvítězil zakladatel společnosti Aleš Zavoral.

Zdroj: Mastercard

Úvodní foto: © eAlisa - Fotolia.com

Komentáře