Alza chce podpořit 3D tisk na školách, zapůjčí jim bezplatně tiskárny

E-shop v rámci podpory přípravy na školní předmět Technika spouští zápůjční program zaměřený na výuku 3D tisku. Akreditované školy mohou po tři měsíce zdarma testovat 3D tiskárnu Creality Ender 3.

Alza chce podpořit 3D tisk na školách, zapůjčí jim bezplatně tiskárnySpolečnost Alza.cz vyhlásila nový zápůjční program pro školy zaměřený na výuku 3D tisku. Právě 3D tisk by se totiž měl podle plánu ministerstva školství do dvou let stát součástí nového předmětu na druhém stupni ZŠ.

Alza všem akreditovaným školám nabízí na tři měsíce zdarma k otestování tiskárnu Creality Ender 3 ve snaze vzbudit v žácích zájem o technické obory. S přípravou na nové osnovy chce navíc pomoci v rámci svého speciálního programu Pro školy a stát.

Předmět Technika má podle dostupných informací zahrnovat seznámení s informačními a digitálními technologiemi a robotikou, a to včetně 3D tisku. Málokterá škola však 3D tiskárnu vlastní a je na novinku připravená,“ říká Business Development Director Alza.cz Jaromír Řánek.

Dodává, že 3D tiskárny naleznou využití nejen v technických a IT předmětech, ale např. i ve výtvarné výchově nebo zájmových kroužcích. V souvislosti s novým programem Alza připravuje i soutěž o profesionální 3D tiskárny.

Do zápůjčního programu i soutěže se mohou hlásit nejen základní, ale i střední školy z celé České republiky, a to do 20. 12. 2019. Podmínkou je pouze předchozí bezplatná registrace v sekci Pro školy a stát.

Zdroj: Alza.cz

Úvodní foto: Alza.cz

Komentáře