Alternetivo posiluje bezpečnost kontraktem na WatchGuard

Společnost Alternetivo, specializovaný distributor s přidanou hodnotou v oblasti síťových technologií, se stala distributorem společnosti WatchGuard pro Českou republiku a Slovensko.

Alternetivo posiluje bezpečnost kontraktem na WatchGuardAlternetivo oznámilo, že produkty WatchGuard významně posilují jeho nabídku bezpečnostních síťových řešení a budou aspirovat na vedoucí místa v podílu na tuzemském trhu.

WatchGuard působí v oblasti firewallů, UTM a jiných s bezpečností souvisejících prvků. Portfolio WatchGuard čítá UTM boxy, antispamová, aplikační, bezdrátová a VPN řešení. Alternetivo  v oznámení dodává, že WatchGuard je v posledních několika letech označován v magického kvadrantu Gartner pro UTM jako „lídr trhu“ či jako „vizionář“.

V portfoliu UTM zařízení Firebox jsou k dispozici modely vhodné pro SMB sektor s UTM propustností začínající na hranici 55 Mb/s a možností kombinace s Wi-Fi rozhraním, až po modely, které jsou vhodné pro velké podniky, operátory a distribuované společnosti, jejichž propustnost dosahuje hranice 10 Gb/s.

Portfolio hardwarových boxů doplňuje virtuální varianta zvaná XTMv – opět ve škále začínající od malých kanceláří až po velká datacentra.

Prvky Watchguard mají vlastní operační systém Fireware, který je společný jak pro základní UTM boxy, tak i pro větší zařízení, o kterých se občas mluví jako o Next Generation Firewallech. Napříč portfoliem je dostupná stejná funkcionalita.

Portfolio WatchGuard uzavírají doplňkové produkty jako podnikové bezdrátové přístupové body s integrovanou ochranou a VPN klienti pro desktop a mobilní zařízení.

Zdroj: Alternetivo

Úvodní foto: Alternetivo, WatchGuard

Komentáře