Also vstupuje do Polska akvizicí PC Factory

Švýcarský distributor Also Group rozšiřuje evropskou působnost a vstupuje na Polský trh skrze akvizici lokálního hráče – společnosti PC Factory-Group.

Also vstupuje do Polska akvizicí PC FactoryAlso Group založilo ve Varšavě zastoupení Also Polska, které je nástupcem akvírované firmy PC Factory Group.

PC Factory zaměřená na sortiment spotřební elektroniky a ICT zboží se v distribučním byznysu pohybuje od roku 2001 a vloni vykázalo obrat 400 milionů eur. Polský Puls Biznesu zařadilo PC Factory do žebříčku nejrychleji rostoucích malých a středních firem.

Also tímto získává všechny distribuční kontrakty a partnery PC Factory. V jeho portfoliu byly značky HP, Toshiba, Acer, Samsung, Microsoft Intel či Tom Tom.

Částka transakce nebyla zveřejněna a její schválení ještě podléhá antimonopolním úřadům.

S tímto rozšířením Also pokračuje ve své cestě expanze v rámci strategie More (více). Díky své geograficky výhodné pozici nabízí polská společnost v tomto dynamickém a vysoce slibném regionu ideální platformu pro reprezentaci. Na trzích, kam cílíme, vidíme obrovský potenciál růstu,“ uvedl Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Group.

Zdroj: Also Group, Pb.pl

Úvodní foto: © maxoido - Fotolia.com

Komentáře