Alef vstupuje na šestý, rumunský trh

Alef založil v Rumunsku novou společnost, která byla vytvořena jako joint venture s rumunskou společností Likeit Solution.

Alef vstupuje na šestý, rumunský trhAlef vstoupil do rumunské IT distribuční společnosti Likeit Solution, čímž vzniklo tak nové tamní zastoupení Alef Distribution. Transakce byla dokončena 30. 6. 2017.

Za posledních pět let jde o čtvrtou zemi, kde Alef otevírá svou pobočku. Doposud působil na českém, slovenském, maďarském, chorvatském a srbském trhu.

Pro ALEF Group je expanze na nové trhy jedním ze strategických a logických kroků. Expanze nám pomáhá nejenom oslovit větší počet zákazníků na nových trzích, ale pomáhá nám také získávat nové znalosti a zkušenosti, které můžeme přenášet napříč celou společností. Vnímáme, že model VAD distribuce je to, co na rumunském trhu chybí, a věříme, že společně s kolegy z Likeit zde upevníme naši pozici,“uvedl v oznámení Milan Zinek, generální ředitel Alef Group.

Společnost Likeit se 40 zaměstnanci působí na rumunském trhu IT od roku 2013. Loni dosáhla obratu 28 milionů eur a letos plánuje 18% meziroční růst. Zastupuje více než čtyřicet značek a obsluhuje 1 500 partnerů. Mezi nejvýznamnější výrobce v jejím portfoliu patří Cisco, Microsoft, Asus, Brothers nebo Fujitsu. Společnost se stala Microsoft Country Partnerem roku 2017.

Zdroj: Alef Distribution

Úvodní foto: Alef, Likeit Solution

Komentáře