Alef Distribution CZ ziskal do oficiální distribuce NetApp

Distributor rozšiřuje portfolio o produkty firmy NetApp, jimž vévodí sjednocený systém FlexPod.

Alef Distribution CZ ziskal do oficiální distribuce NetAppAlef Distribution CZ se stal oficiálním distributorem NetApp na českém trhu. Stalo se tak po půlročním jednání se společností NetApp a podepsání podobného kontraktu na Slovensku.

NetApp se zaměřuje na oblast „unified data storage“, úložných zařízení, které kombinují více technologií pro ukládání dat do jednoho zařízení.

Uzavření distribučního kontraktu se společností NetApp bylo logickým krokem, který pomůže nabídnout obchodním partnerům komplexní řešení datových center. Na základě našich zkušeností s integrací a podejem řešení Cisco tak budeme moci nabídnout např. unifikované řešeni FlexPod,“ uvedl v tiskovém prohlášení Pavel Mareš, ředitel Alef Distribution CZ.

Nová pozice pro značku NetApp

Jan Kučera, business development manager, Alef NulaV souvislosti s nově uzavřeným distribučním kontraktem byl na pozici NetApp business development managera v Alefu jmenován Jan Kučera (38 let), který bude zodpovědný za obchodní aktivity spojené s akvizicí nových obchodních partnerů, vytvoření obchodní a komunikační strategie.

Jan Kučera pracoval ve společnosti Hewlett-Packard, kde působil jako produktový manažer pro oblast datových úložišť a později i jako account manager pro distribuční partnery.

FlexPod, společné dílo NetApp a Cisco

FlexPod podle distributora reaguje na rostoucí potřebu propojení úložišť, sítí, aplikací a analytických nástrojů (například pro big data) do jednoho automatizovaného systému. NetApp jej vyvíjí společně se společností Cisco v rámci strategie sjednocení aplikačních infrastruktur.

Cisco a NetApp pokračují ve vylepšování portfolia FlexPod novými řešeními, která integrují „nejlepší technologie od obou společností.“ Řešení FlexPod datacenter nyní obsahují přepínač série Cisco Nexus 7000 s podporou až 10 GE portů.

NetApp v ČR distribuuje ještě Comstor, který získal kontrakt již loni v létě.

Zdroj: Alef Distribution CZ, ChannelWorld
Úvodní foto: Alef Distribution SK, NetApp

Komentáře