Alberto Spinelli vede marketing Lenova pro oblast PC a chytrých zařízení v EMEA

Spinelli má v odvětví hardwaru a digitálních služeb bohaté zkušenosti, které získal například ve společnostech Canon či Acer. Jeho novým úkolem bude vést digitální transformaci Lenova.

Alberto Spinelli vede marketing Lenova pro oblast PC a chytrých zařízení v EMEASpolečnost Lenovo oznámila, že k 1. 1. 2020 jmenuje Alberta Spinelliho do funkce výkonného ředitele marketingu a komunikace pro Evropu, Střední východ a Afriku. Bude odpovídat Francois Bornibusovi, prezidentovi Lenova pro region EMEA.

Spinelliho úkolem bude vést digitální transformaci společnosti Lenovo a rozvíjet tak dál vizionářskou marketingovou strategii založenou na datech, analytice a porozumění a zároveň upevňovat závazek Lenova dodávat chytřejší technologie pro všechny.

Nyní se musíme zaměřit na spojení těchto technologických inovací se zákaznicky založeným přístupem, který vychází z poznatků přímo od skutečných zákazníků a zároveň se jimi řídí,“ řekl ke svému jmenování Spinelli.

Alberto Spinelli přichází do Lenova ze start-upu Fing, který vedl. Předtím pracoval na pozici generálního ředitele pro digitální služby společnosti Canon. V minulosti působil i v nadnárodních korporacích jako je Intel či Acer.

Zdroj: Lenovo

Úvodní foto: Lenovo

Komentáře