Akvizice ARM naznačuje potřebu vestavěného zabezpečení IoT

Výrobci čipů jako ARM a Intel pracují na zlepšení zabezpečení v softwaru a hardwaru pro internet věcí.

Akvizice ARM naznačuje potřebu vestavěného zabezpečení IoTAkvizice holandské firmy Offspark společností ARM ukazuje, jak výrobci procesorů chtějí integrovat bezpečnostní funkce do hardwaru a softwaru s cílem ochránit internet věcí (IoT).

Aby se IoT mohl začít prosazovat ve větším měřítku, potřebují výrobci zajistit několik věcí a bezpečnost je rozhodně jedna z nich.

Bezpečnost je nejzákladnějším aspektem k tomu, aby lidí uvěřili technologii IoT, a to je možné pouze s řešením na míru, uvedl Paul Bakker, CEO společnosti Offspark.

Offspark se prosadil díky své technologii PolarSSL, která se již používá k ochraně přenosu dat ze senzorů, modemů a smartphonů.

Přejmenovaná na ARM mbed TLS bude integrována do ARM mbed OS s cílem ochránit datové přenosy ze zařízení poháněných touto platformou. Technologie doplní Cryptobox, která chrání aplikace.

Systém mbed OS byl uveden loni v říjnu a má být dostupný pod licencí Apache 2.0 do konce letošního roku.

Intel nezůstává pozadu

Není překvapením, že ARM není jediným výrobcem procesorů, který tlačí na bezpečnost internetu věcí. Intel jde stejnou cestou s funkcemi jako Enhanced Privacy ID, které zpřístupnil dalším výrobcům čipů loni v prosinci. Funkce umožňuje nasazení hardwarové identity, která je používána pro autentizaci.

Ochrana internetu věcí však není jen otázkou hardwaru a OS. Divize McAfee představila také Enhanced Security pro Intel IoT Gateways, které poskytují lepší funkce pro správu zabezpečení internetových bran.

Brány hrají významnou roli právě v ochraně starších systému, které budou také do budoucna připojeny do internetu věcí.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Melking - Fotolia.com

Komentáře