Aktualizace Creators Update pro Windows 10 vyjde 11. 4.

Microsoft zveřejnil definitivní datum uvedení letošní první velké aktualizace operačního systému Windows 10. Jak napovídá samotný název, update klade důraz na nástroje pro tvorbu a konzumaci multimediálního obsahu, pozornost je však věnována i gamingu a dotykovému ovládání.

Aktualizace Creators Update pro Windows 10 vyjde 11. 4.Po měsících čekání, postupného zveřejňování informací a beta testů se blíží vydání letošní první velké aktualizace systému Windows 10. Nová verze s názvem Creators Update bude vypuštěna 11. 4. 2017 a jako první ji do svých počítačů dostanou běžní spotřebitelé.

Ohleduplnější vůči uživatelům

Microsoft se však zřejmě poučil ze stížností vzniklých při vydávání předchozích updatů a nastavil o trochu měkčí přístup. Instalaci aktualizace budou uživatelé tentokrát moci pozdržet až o tři dny, aniž by se museli uchylovat k nejrůznějším trikům.

Systém by se tentokrát navíc neměl začít aktualizovat ve chvíli, kdy uživatel na zařízení aktivně pracuje, naopak by měl vyčkat na vhodnější „klidnou“ chvíli. Neměla by se tak opakovat zkušenost, kdy se systém začal aktualizovat a restartovat bez předchozího varování a uživatelé přišli o rozdělanou práci.

Co bude nového?

K nové verzi systému se rozhodně vrátíme v podrobnějším článku, až bude uvolněna, přesto stručně zmiňme přehled hlavních novinek. Nejvýraznější proměnou zřejmě projde nativní prohlížeč Microsoft Edge, který přinese nové možnosti práce se záložkami.

Uživatelé si například budou moci zobrazit náhled jednotlivých otevřených stránek, aby rycleji našli tu, kterou potřebují. Záložky také půjdou dát „stranou“, aby se k nim uživatel mohl vrátit později. Tím odpadne nutnost dávat si příslušný web do oblíbených.

Hráči se mohou těšit na nový herní mód, který má za úkol zajistit dostatek výkonu. Zajistí to „úklidem“ všech neaktivních aplikací na pomyslnou zadní poličku v procesoru a přesměrování větší části výpočetního výkonu do spuštěné hry.

Herní obsah půjde nově streamovat do služby Beam, která je microsoftím ekvivalentem Twitche nebo YouTube. Další novinkou, která hledí spíše do budoucnosti, je pak podpora headsetů Windows Mixed Reality.

Tato technologie je určena pro headsety pro virtuální a rozšířenou realitu, ale v současnosti ji podporuje jediný model od Aceru. Microsoft však plánuje rozšíření této technologie do dalších modelů od dalších výrobců. Ke spotřebitelům by se měla dostat do letošních Vánoc.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft

Komentáře